Pažvelkime naktiniams košmarams tiesiai į akis

-

Sveiki sugrįžę į trečiąją mano teksto apie naktinius košmarus dalį! O jei čia patekote „per klaidą“ ir aplenkėte kitas dalis, primygtinai rekomenduočiau jas perskaityti pirmiausiai. Darbų nuoseklumas yra visai geras dalykas, nes mokytis paprasčiau. 😁

Ankstesni straipsniai buvo tik apšilimas: juose gilinausi į košmarų pasaulį. Pirmajame aptariau jų priežastis, pažymėjau, kada jie tampa sutrikimu, ir pateikiau tradicinius būdus, kaip su jais susidoroti. Antrajame straipsnyje atskleidžiau košmarų teikiamą naudą mūsų gyvenime. Abiejuose straipsniuose nuolat pabrėždavau sąmoningo sapnavimo potencialą, kuris gali būti daugiau nei tik būdas atsikratyti baisių sapnų, o siekis užmegzti dialogą su savimi arba savo pasąmone.

Taigi štai ir kulminacija, atėjo laikas panagrinėti, kaip sąmoningai sapnuodami galime transformuoti košmarus ir naudoti tai kaip įrankį asmeniniam augimui.

Straipsnio gale pateikiu dažniausiai sapnuojamų košmarų scenarijus ir kokiu būdu galima su jais dirbti💪

Košmarai: mūsų pačių baimių atspindys?


Kaip jau minėjau anksčiau, tikrai taip! Ir norėčiau akcentuoti, kad mūsų pačių baimės ir yra vienintelis tikrasis priešas naktiniuose košmaruose. Tiksliau – naktinius košmarus mes kuriame (taip, taip, būtent juos kuriame!) iš savo pačių baimių, kurios ir yra žaliavinė tokių sapnų medžiaga. Ir jei tokių baimių neatsikratysime, jos tik stiprės.

Ką gi tokiu atveju daryti? Be jokios abejonės, mes turime jas įveikti, kad gyventi būtų patogiau ir geriau. Paklausite, o kaip tai padaryti? Prisiminkime ne kartą girdėtą pasakymą – „pasižiūrėti baimei į akis“. Ir šiuo atveju ne kur nors kitur, o sąmoningai sapnuojant.

Aš rekomenduoju šį metodą ne tik kaip būdą susidoroti su naktiniais košmarais, bet ir kaip kelionę į savęs pažinimą. Tai kelias, kuris leidžia mums ne tik atpažinti, bet ir suprasti naktinių košmarų šaknis. Kuo giliau mes pažįstame save, tuo labiau naktiniai košmarai praranda savo galią ir tampa mūsų dvasinės augimo dalimi. Tai ne tik išlaisvinimas, bet ir galimybė atrasti savo tikrąjį aš.

Taigi, tarkime, kad jau turite šiokių tokių sąmoningo sapnavimo įgūdžių ir mokate juos pritaikyti praktiškai. Tada metas pakalbėti ir apie tai, ką gi jums daryti arba nedaryti sąmoningai sapnuojant naktinį košmarą?

Iš esmės, turite dvi galimybes – pabėgti iš jo nubusdami (tiksliau – pažadindami save), bet tokiu atveju savęs pažinimas tuo ir baigsis, arba… jame pasilikti! Kaip manote, ką rinktumėtės jūs?

Asmeniškai aš rinkčiausi likti. Nes „pabėgdami“ iš naktinio košmaro arba tiesiog nubudę, tik pabėgsite nuo baimės ir nieko daugiau. Galbūt pajusite šiokį tokį palengvėjimą, bet iš tikrųjų tas košmaras niekur nedings. Ir dar! Žinote tai ar ne, bet liksite su neišnarpliotu konfliktu, kuris, be jokios abejonės, tikrai sugrįš kurią nors kitą naktį.

Bet jei nuspręsite naktiniame košmare likti, tada turėsite šansą išspręsti konfliktą ir taip sustiprinti savo pasitikėjimą bei pagerinti psichinę sveikatą. Pamatysite, kad naują dieną pradėsite, tarsi iš naujo gimę. Galbūt pasikartosiu, bet dar kartą pasakysiu, kad sąmoningas sapnavimas – tai savęs pažinimo įrankis, su kuriuo iš sapnų galime išguiti naktinius košmarus ir kartu sustiprinti savo drąsą, psichologinę gerovę ar dvasinę kelionę… jei sugebėsime įveikti baimę ir nerimą keliančius vaizdus suvoksime kaip savo kūrinius. Kitaip tariant, „pažvelgsime jiems tiesiai į akis“. 

Kaip sąmoningai sapnuojant transformuoti naktinius košmarus?


Teoriškai tai galima padaryti gana paprastai, bet praktika gali pareikalauti šiek tiek pastangų. Štai jums trumpas reikalingų dalykų sąrašas, kaip elgtis ir ką daryti. Vėliau jį išplėtosime praktinėmis užduotimis.

  • Pirmiausia, žinoma, reikia panirti į sąmoningą sapną, sąmoningai pasistengti nurimti ir atsikratyti baimės. Vis priminkite sau, kad tai – sapnas ir saugiai iš jo nubusite.
  • Tada su baugiuoju košmaro veikėju pabandykite užmegzti dialogą. Paklauskite, kas jis toks, ko jis nori ir gal jis turi jums pranešti kokią nors žinią. Tokie pokalbiai – puiki sapnų transformavimo priemonė. Būtinai tai pasimokysime praktiškai.
  • Pandykite košmaro epizodui siųsti meilės ir šviesos. Gal tai ir skamba keistokai (švelniai tariant), bet tai veikia! Nenustebkite, kad baisusis sapnas akimirksniu transformuosis į kažką malonesnio ar net juokingo.
  • Yra dar vienas dalykas, ką galėtumėte padaryti. Arba bent jau pasistengti padaryti. Visus baisius, grėsmingus ar neigamus sapno elementus bandykite aktyviai keisti. Tarkime, per nuožmią audrą vandenyne bandote išsilaikyti nedidelėje valtyje. O dabar imkite ir pakeiskite sapno eigą. Tegul išlenda saulė ir nurimsta bangos. Beje, paprastai veikia ir tokia įprasta frazė, kaip: „Ramiai, viskas yra gerai“, ypač jei sapnuotojas tuo visiškai tiki. Primenu, kad tikėjimas (angl. expectation) yra auksinė sapnų valdymo taisyklė, kurią išsamiai aprašau šiame straipsnyje.
  • Be viso to, turite dar vieną galimybę – kviesti pagalbą. Tik nereikia šypsotis arba juoktis! 😉 Aš nesuklydau ir tokiu atveju tikrai siūlau kviesti stiprų draugą, kad jums padėtų. Tai gali būti anksčiau sutiktas sapno personažas su kuriuo užmezgėte ryšį, o galbūt artimas žmogus iš jūsų gyvenimo. Galiausiai, tai gali būti ir jūsų „dvasios gyvūnas“ (angl. spirit animal) Neįsivaizduoji kaip tai atrodo? Paskaityk Alekso ir jo sapnų palydovės Lunos istoriją.
  • Ir visgi, jei naktinio košmaro sąmoningai sapnuojant nepavyksta transformuoti, pažadinkite save sulaikydami kvėpavimą arba pajudindami kojų pirštus. Tada pabandykite pafantazuoti arba apdoroti būdravimo būsenoje, kad išsiaiškintumėte, kodėl buvote tokie bejėgiai šioje konkrečioje naktinio košmaro situacijoje, gilinkitės į sapno reikšmes. Užsirašykite įvykius ir atradimus sapnų dienoraštyje.

Sąmoningas sapnavimas atveria duris į gilų savęs pažinimą ir dvasinį augimą. Tai ne tik būdas susidoroti su naktiniais košmarais, bet ir galimybė mokytis iš jų, ieškoti jų prasmės ir transformuoti juos į teigiamas patirtis.

Per dialogą su sapno veikėjais, kurie, beje, yra jūsų dalys, meilės ir šviesos siuntimu jiems, o gal sau? Ar net kviestu pagalbininku, galite atrasti gilesnes sapno reikšmes ir suvokti, ką mūsų pasąmonė nori mums pasakyti. Tai kelionė, kurioje kiekvienas žingsnis gali atskleisti naujas žinias apie mus pačius ir mūsų vidinį pasaulį.

Ką gi, teorija lieka teorija, o dabar pereikime prie praktinių dalykų.

Kaip praktiškai įveikti naktinį košmarą?


Ilgai nekalbėkime ir pradėkime nuo pratimo – dialogo. Jis taip ir vadinasi „Pasikalbėjimai su sapno veikėjais“. Tiksliau – įsivaizduojami dialogai, kuriuos galite praktikuoti ir būdravimo būsenoje.

Pirmiausia, ką jums reikia padaryti – tai apibrėžti savo ketinimą. Būtinai nusistatykite tikslą (kurį galite net užsirašyti ant popieriaus!), kad kitą kartą, kai sapne susidursite su grėsimingu veikėju ar veikėjais, būsite sąmoningi ir užmegsite dialogą. Tikslų nusistatymas ne visada paprastas reikalas. Šiame straipsnyje rasi gausu patarimų kaip tai padaryti.

Taigi, siūlau prisiminti paskutinį sapną, kuriame susidūrėte su nemaloniu veikėju. Dabar pabandykite tą veikėją vizualizuoti priešais save. Nors šią akimirką nesapnuojate ir tai suvokiate, bet būtinai savęs paklauskite: „Ar aš dabar sapnuoju?“ Ką, iš tiesų, turėsite padaryti ir sapnuodami sąmoningai. Jei esate sąmoningame sapne, stovėkite ir žiūrėkite į sapno veikėją (arba įsivaizduokite, kad tai darote). Pradėkite pokalbį.

Tarp kitko, kad dialogas būtų geras, su piktai nusiteikusiu pašnekovu turėtumėte elgtis kaip su sau lygiu. Pokalbį pradėkite nuo klausimo. Startiniai klausimai gali būti patys įvairiausi. Kaip antai: „Kas tu?“, „Kodėl tu čia?“, „kodėl tu taip elgiesi?“, „Kodėl tas ar anas vyksta šiame sapne?“, „Ko tu nori iš manęs?“, „Ką, tavo manymu, turiu padaryti?“, „Ar tu nori manęs ko nors paklausti?“, „Ką aš turėčiau žinoti?“, „Ar gali man padėti?“, „Ar galiu aš tau padėti?“ ir t. t.

Tokių ir panašių klausimų galite sugalvoti pagal esamą situaciją ir aplinkybes. Išklausykite pašnekovo atsakymus, bandykite išspręsti jo ir kartu savo problemas. Pažiūrėkite, ar galite pasiekti bendrą susitarimą, o gal net susidraugauti. Nepamirškite, kad bendraujate su kažkuria savo dalimi. Kaip norėtumėte su savimi elgtis?

Būkite budrūs ir neleiskite vidiniam kritikui pertraukti minčių srauto tokiais papostringavimais, kaip: „Tai kvaila!“ arba „Aš tik viską išsigalvoju“, arba „Tai netiesa“. Paprasčiausiai bandykite klausytis ir veikti, o vertinti galėsite vėliau. Dialogą tęskite, kol išsisemsite arba rasite naudingą sprendimą.

Tada nubuskite! Taip, taip, nubuskite arba „pasižadinkite save“, kol vis dar aiškiai prisimenate visą pokalbį. Arba, jei pokalbį tik įsivaizdavote, pasiimkite popieriaus lapą ir užrašykite savo klausimus bei veikėjo atsakymus. Trumpai tariant, užrašykite visą dialogą. Atsakymai, kuriuos gausite gali jus nustebinti.

Ir, žinoma, toliau – pokalbio vertinimas. Paklauskite savęs, ar pasiekėte tai, ko norėjote. Jei rezultatu nesate patenkinti, pamąstykite, ką kitą kartą darytumėte kitaip. Kai visus iškilusius klausimus išspręsite su šiuo sapnu, tą patį pratimą atlikite ir su kitu sapnu.

O aš jums turiu dar šiek tiek praktinės informacijos. Kaip sakau – „receptų“. Taigi, paskanaukime. 

Košmarai vs. Sąmoningi sapnai: kaip pasinaudoti sapnais asmeniniam augimui


Ar pastebėjote, kad kai kurie nemalonūs sapnai skirasi savo aplinkybėmis ar veikėjais, bet pati jo esmė – tai yra veiksmas – toks pat? Pavyzdžiui, viename sapne galite bėgti nuo įsiutusio ateivio, kitame – nuo milžiniškos meškos ar kito gyvio. Toliau pateiksiu sąrašą kelių dažniausiai pasitaikančių naktinių košmarų temų. O prie tų temų pasiūlysiu būdų, kaip sapną tranformuoti, kad rezultatas būtų teigiamas.

Užsibrėžkite tikslą, kad kitą kartą, kai imsite sapnuoti košmarą, „įjungsite“ savo sąmoningumą ir nugalėsite baimę. O jei naktinis košmaras atitiks kurį nors mano pateiktą „temos receptą“, pasinaudosite juo ir pritaikysite patarimus praktiškai.

1 tema – būti persekiojamam.

Manau, kad daug kam sapne teko bėgti nuo kažko. Jei taip vėl nutiktų sapne, sustokite ir nebebėkite (nuoširdžiai siūlau tokią reakciją). Atsisukite veidu į savo persekiotoją. Nenustebkite, jis gali būti jau dingęs arba nebepavojingas. Jei taip nenutiko, bandykite su veikėju užmegzti taikų dialogą.

2 tema – būti atakuojamam ar užpultam.

Šiuo atveju patarsiu išsyk nepasiduoti ar iš baimės nepasitraukti, nenuskristi i nepabėgti. Reaguodami į ataką, parodykite, kad esate pasiruošę gintis, o tada pabandykite užmegzti taikų dialogą su užpuoliku. Be to, kad ir kaip keistai tai atrodytų, pabandykite priimti grėsmingą veikėją ir „apsiginkluoti“ meile jam. Nepatikėsite, kaip sapnas gali kardinaliai transformuotis.

3 tema – kritimas.

Oi, kiek kartų esame kritę sapne, ar ne? Kas nuo daugiaaukščio namo, kas iš medžio, o kas nuo skardžio į prarają. Jei sapne krentate, bandykite atsipalaiduoti ir leiskite sau nusileisti. Senolių išmintis šiuo atveju nėra teisinga. Iš tikrųjų nežūsite, jei atsitrenksite į žemę. Beje, sapne galite pasielgti ir kitaip. Transformuokite kritimą į skridimą. Tada tikrai nedribtelėsite ant žemės.

4 tema – paralyžius.

Šiuo atveju kalbame ne apie miego paralyžių, o apie tokį paralyžių, kuris ištinka sapne. Taigi, jei jaučiatės įklimpę, įstrigę arba paralyžiuoti, tiesiog atsipalaiduokite. Neleiskite, kad jūsų nerimas ir neviltis užgožtų racionalumą. Pasakykite sau, kad tai sapnas, kuris greitai baigsis. Tiesiog leiskite viskam – vaizdams ar įvykiams – tekėti sava linkme. Niekas jūsų nesužalos. Ir net rekomenduočiau domėtis ir smalsauti, kas su jumis ir aplink jus sapne vyksta.

5 tema – būti nepasiruošusiam egzaminui ar viešai kalbai.

O taip, tikrai ne vienas žinome, ką tai reiškia realiame gyvenime. Pirmiausia, jums visiškai nebūtina tęsti sapną tokia tema. Galite lengvai išeiti iš egzamino ar paskaitos auditorijos. Bet visgi tokiose situacijose galite gerokai sustiprinti pasitikėjimą kūrybiškai atsakydami į testo klausimus arba spontaniškai išrėžti kalbą bet kokia, jums tinkančia tema. Tiesiog pasimėgaukite savo poelgiu. Nubudę, galite savęs paklausti, ar turėtumėte pasiruošti panašiai situacijai.

6 tema – nuogumas viešoje erdvėje.

Žinoma, nuogumas ne visus atbaido, todėl net aš paklausiu jūsų: „O kam apskritai tai rūpi sapne?“ Tiesiog pasilinksminkite vien nuo tokios minties. Kai kuriems žmonėms sąmoningame sapne toks įvykis suteikia daug linksmumo ir džiaugsmo. Beje, sapne galite daryti bet ką ir norėti bet ko, todėl, jei tik pageidaujate, tegul visi jūsų sapne taip pat nusivelka drabužius. Nemanote, kad tai linksma? 😁 Prisiminkite, kad kuklumas – tai viešoji erdvė, o sapnai – tai asmeninė patirtis.

Sąmoningas sapnavimas tarsi jungtis tarp sąmonės ir pasąmonės, leidžiantis ne tik stebėti, bet ir sąveikauti su giliausiais mūsų sielos sluoksniais. Ne taip kaip tradicinėje sapnų aiškinimo praktikoje, kur sapnuose nuogumas dažnai simbolizuoja pažeidžiamumą, o kritimas atspindi nesaugumo ar kontrolės netekimo jausmą. Čia, tarp sapno šešėlių, galime tiesiogiai kreiptis į savo pasąmonę, klausti ir ieškoti atsakymų.

Tokiu atveju sapnuojate, kad esate nuogas? Rementis sapnų aiškinimo tradicija, greičiausiai gyvenime šiuo metu jaučiatės pažeidžiami. Turite puikią galimybę paklausti savo sapno, kodėl. Arba užsidėti tokius drabužius, kokius norite, galbūt net šarvus, kad apsisaugotumėte. Arba kaip rašiau anksčiau mėgautis savo nuogumu, o gal nurengti kitus. Bet viso to esmė yra žinia, kurią sėjate arba žinią kurią pasiemate esant ryšyje su savo pasąmone.

Sapnuojate, kad krentate? Pagal sapnų aiškinimo praktiką, greičiausiai šiuo metu gyvenime jaučiatės, jog prarandate kontrolę arba dėl tam tikrų priežasčių jaučiatės nesaugiai. Pakeiskite šį sapno vaizdą į laisvą skrydį. Transformuodami kritimą į skrydį, siunčiate sau kitą žinutę – apie stiprybę ir galimybes. O gal galite leistis žemyn ir pažiūrėti, kas gi ten apačioje, žinodami, kad nesusižeisite ir vis tiek turite kontrolę.

Sapnininkai gali jums padėti šiame savęs tyrinėjimo procese. Kaip matote sąmoningas sapnavimas atveria labai įvairias galimybes. Tai yra įdomus ir drąsos bei atvirumo reikalaujantis tyrinėjimo procesas. Tai galimybė sukurti dialogą su savimi, atrasti paslėptas žinias ir įkvėpti save gyventi gyvenimą pilnais plaučiais.

Žinoma, tokių temų gali būti kur kas daugiau. Visų jų tikrai neaprėpsime. O dabar pakalbėkime apie pasikartojančius naktinius košmarus. 

Košmarų analizė: kodėl jie kartojasi ir kaip juos sustabdyti


Ar jus kada nors kamavo sapnas ar net sapnai, kurie kėlė siaubą, bet laikui bėgant kartojosi ir kartojosi? Taip, tikrai taip būna. Jei vien mintis apie naktinį košmarą sukelia skausmą (kartais net fizinį), nenuostabu, kad jis kartojasi. Visgi, net ir baisiausi vaizdai nebe taip gąsdins, kai juos išanalizuosime. Tikiu, kad naktiniai košmarai kartojasi pagal tokį scenarijų:

Pirmiausia, sapnuotojas iš blogo sapno nubunda nerimo ir baimės būsenoje. Natūralu, kad jis tikisi, jog sapnas niekada nebepasikartos. Noras bet kokia kaina išvengti naktinio košmaro įvykių užtikrina, kad sapnas ilgam „užstrigs“ atmintyje. Vėliau žmogaus gyvenime gali įvykti kažkas, kas asocijuosis su originaliu sapnu, todėl jis gali susapnuoti panašią situaciją. Taip sapnuotojas nesąmoningai atpažįsta panašumus ir tikisi, kad įvyks tokie patys dalykai.

Būtent dėl tokių lūkesčių sapnas gali pakrypti originalaus naktinio košmaro įvykių eiga, todėl atsiranda didelė tikimybė, kad jis tiesiog kartosis. Taigi, kaip sąmoningas sapnavimas gali padėti pasikartojančių naktinių košmarų atveju? Ogi paprastai! Sapnuotojas gali įsivaizduoti naują sapno pabaigą, kad sumažėtų vienos galimos pabaigos tikimybė.

Naktinio košmaro persapnavimo technika

Noriu jumis supažindinti su viena technika, kuri teoriškai vadinama naktinio košmaro pabaigos persapnavimas arba sugrįžimas į sapną. Ši technika gali būti praktikuojama su bet kokiu sapnu, kurio pabaiga jums nepatinka. Ir ypač, kai yra didelė tikimybė, kad ji pasikartos naktiniuose košmaruose, kuriuose karts nuo karto įstringate su tais pačiais nerimastingais įvykiais.

Sugrįžimas į sapną praktikuojamas būdravimo būsenoje. Pirmiausia turite pasirinkti sapną, į kurį norite sugrįžti. Tam padės jūsų sapnų dienoraštis. Tada sugalvoti kitokius įvykius, kurie sapno eigą nukreiptų link palankesnės ar naudingesnės pabaigos. O tada duokite valią savo vaizduotei!

Vizualizuokite naujus sapno veiksmus, kol pamatysite alternatyvaus elgesio rezultatus. Pateiksiu paprastą, bet gana įtikinamą pavydį. Įsivaizduokime, kad mus kankina pasikartojantis košmaras, kad esame nedideliame kambaryje. Jo sienos ima judėti į vidų, o mus ištinka panikos priepuolis, kad jos mus sutraiškys. Tame kambaryje yra durys, tačiau pro jas išeiti mes negalime, nes užrakintos. Ką daryti? Ogi pasinaudoti technika ir „susapnuoti“ naują pabaigą.

Laiminga sapno pabaiga gali būti raktas, kurį randame savo kišenėje. Taigi, su tokia pabaiga jums nebėra reikalo bijoti, nes žinotumėte, samoningame sapne darytumėte. Beje, kartais tokios persapnavimo repeticijos būdravimo būsenoje pakanka, kad išspręstumėte pasikartojančio naktinio košmaro problemą. Visgi, jei sapnas sugrįžta vėl, tada sapnuotojas turi pasiruošti sąmoningam sapnavimui. Vadinasi, metas pasikartojantį naktinį košmarą persapnuoti.

Persapnavimo technika

Ir pabaigai jums pateikiu naktinio košmaro persapnavimo pratimą papunkčiui.

  1. Pirmiausia, žinoma, turėtumėte prisiminti ir užsirašyti pasikartojantį naktinį košmarą. Jei konkretų košmarą sapnavote ne vieną kartą, prisiminkite kuo daugiau detalių ir jas užsirašykite. Peržvelkite ir pagalvokite, kurias vietas, įvykius ar veiksmus norėtumėte pakeisti ir, ką darytumėte kitaip.
  2. Pasirinkite konkretų persapnavimo tašką (vietą), kurį norite keisti, ir konkretų naują veiksmą, kurį norėtumėte išbandyti, kad pakeistumėte sapno eigą. Taip pat pasirinkite atitinkamą laiką (vietą) iki probleminio įvykio, kai norite grįžti į sapną.
  3. Visiškai atsipalaiduokite. Raskite laiko ir vietą, kur galite būti vieni ir jūsų niekas nepetrauks bent dešimt dvidešimt minučių. Rekomenduoju patogioje padėtyje atlikti kokį nors atpalaiduojantį pratimą.
  4. Ir… persapnuokite naktinį košmarą su norima pabaiga. Pradėkite nuo pasirinktos vietos ir vizualizuokite sapną įsivaizduodami naujai pasirinktą elgesį (veiksmus). Stebėkite save, kaip jūs tai atliekate, vizualizuokite toliau sapną, kol suprasite, kad jūsų pakeista eiga pasiekė pabaigą.
  5. O dabar įvertinkite savo persapnuotą sprendimą. Kai baigsite sapną vizualizuoti, atmerkite akis. Užrašykite, kas įvyko, tarsi tai būtų įprastinė sapno ataskaita. Atkreipkite dėmesį, kaip jaučiatės dėl naujos sapno pabaigos. Jei nesate patenkinti ir vis dar nerimaujate dėl sapno, šį pratimą atlikite dar kartą su nauja kitokia pabaiga. Tarp kitko, jei būdravimo būsenoje pasieksite patenkinamą sprendimą, šios technikos praktikos gali pakakti, kad naktinis košmaras daugiau nebepasikartotų.
  6. Ir galiausiai, jei visi ankstesni punktai nebus veiksmingi ir vėl susapnuosite tą patį naktinį košmarą, laikykitės savo persapnuoto veiksmų plano. Tik tai, ką vizualizavote persapnavimo metu būdravimo būsenoje, padarykite sąmoningai sapnuodami. Ir nepamirškite, kad sapnas jums pakenkti negali ir tvirtai laikykitės savo naujų veiksmų, kol pasieksite teigiamą rezultatą.

Jei nusprendėte košmarų problemą spręsti sąmoningo sapnavimo būdu. Persapnuoti sapną rekomenduoju paryčiais, kuomet sąmoningų sapnų tikimybė yra didžiausia ir derinti ją su WBTB (angl. Wake back to bed) arba „atgal į lovą“ technika. Pasieksite maksimalų efektyvumą ir išspręsite savo naktinių košmarų problemą daug greičiau! Visą išsamią informaciją galite rasti šiame straipsnyje.

Štai ir viskas šiam kartui! Informacijos ir teorijos daug. Lieka praktika! Dar kartą primenu, kad sąmoningas sapnavimas yra kelias į savęs pažinimą ir dvasinį augimą. Per dialogą, ryšį su sapnais, mes ne tik transformuojame naktinius košmarus, bet ir atrandame gilias pasąmonės žinutes. Tai kelionė, kurioje kiekvienas sapnas tampa mokymosi ir atradimo šaltiniu.

Būtų džiugu, jei pasidalintumėte savo praktika ir būdais, kaip sprendžiate savo naktinių košmarų situacijas. Lauksiu jūsų komentarų ir iki kito karto!

Šaltiniai:

My Dream, My Rules: Can Lucid Dreaming Treat Nightmares?
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31849749/
The effectiveness of lucid dreaming therapy in patients with nightmares: A systematic review
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37005191/
Lucid nightmares: A survey of their frequency, features and factors in lucid dreamers.
https://psycnet.apa.org/doiLanding?doi=10.1037%2Fdrm0000090
Reliability and stability of lucid dream and nightmare frequency scales
https://journals.ub.uni-heidelberg.de/index.php/IJoDR/article/view/11137
https://reposesijos.lt/

Palikti komentarą

Prašome įrašyti komentarą!
Please enter your name here

Labas,
Prenumeruok naujienlaiškį ir patirk kvapą gniaužiantį, įvairiapusį sąmoningų sapnų pasaulį.

Užsiprenumeravęs(-usi) gausi:
● mentorystės galimybę
● įkvepiančias, įgarsintas sapnų istorijas - ne tik mano, bet ir kitų sapnuotojų
● priminimą kada išeina naujas blogo įrašas ar youtube video
● video patarimus, kaip dirbti su savo sapnais, taip pat ir specifinėmis technikomis.

Svarbiausia, plečiant bendraminčių bendruomenę auginsi sąmoningų sapnų raumenį ir pasieksi savo tikslus. Drąsiai pasinerk į sapnų pasaulį - užsiprenumeruok naujienlaiškį.